Sevgili, Anne ve Babalar!

Bölgenizdeki En İyi Eğitimi Alabileceğiniz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerini Sizlere Sunuyoruz

Devlet Destekli Tamamen Ücretsiz Hizmetlerimiz;

Dil ve Konuşma Bozukluğu

Otizm

Yaygın Gelişimsel Bozukluklar

İşitme

Gelişim Testi

Hidroterapi

Disleksi

Bedensel Engel

Fizik Tedavi

Özel Öğrenme Güçlüğü

Uzay Terapisi

 

Davranış Bozukluğu

Bireysel ve Grup Eğitimi

Aile Eğitimi ve Danışmanlığı

Ergoterapi

Görme

Zeka Geriliği

Psikoterapi

Serebral Palsi

Dikkat Eksikliği

Duyu Bütünleme

Rehberlik ve Araştırma Merkezi Nedir?

Rehberlik Araştırma Merkezi , Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan resmi bir kurumdur. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Özel eğitim ve Yönlendirme alanlarında ailelerin ücretsiz bir şekilde destek alabilmelerini sağlar. Rehberlik Araştırma Merkezinin kısaltması RAM’dır. RAM toplumun daha bilinçli, daha duyarlı olması için için çalışmalar yürütür. Aynı zamanda özel gereksinimli bireylerin toplumdan soyutlanmaması adına da çalışmalar yürütmektedir. Özel Eğitime ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz çocuklarınız için gereken destek, yönlendirme, bilgilendirme ve doğru kurumu bulabilmeniz adına, bize ulaşabilirsiniz. Bizlere ulaşabilmek için, web sitemizde bulunan “Ücretsiz Talep Oluştur” formunu doldurabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizlere geri dönüş sağlayacaktır.

Ücretsiz Hizmetlerimiz

Eğitim ve Terapi Takibi​

Çocuğunuzun seans takipleri ve siz anne babalara uygulanan memnuniyet anketleriyle hizmet aldığınız merkezleri denetliyor, merkezlerin kalite standartlarını çocuğunuza uygun hale getiriyoruz.​

Özel Eğitim Yönlendirmeleri

Çocuğunuzun tanısına göre ihtiyacı olan terapi konusunda yaşadığınız bölgede en iyi hizmeti veren merkezi bulmanıza yardımcı oluyoruz.

Teşhis Danışmanlığı

Çocuğunuz ile ilgili şüphelendiğiniz konularda, kendi uzmanlarımızla değerlendirmeye alıp zaman kaybetmeden yönlendirmenizi yapıyoruz.

Rapor Hizmeti Danışmanlığı

Özel gereksinimli çocuğunuzun tanılama sonrası eğitim ve sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilmesi için gerekli rapor süreçlerinde sizlere rehberlik ediyoruz.