KVKK Metni

Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Bilgi ve Kullanıcı Sözleşmesi KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİNE DAİR BİLGİ VE KULLANICI SÖZLEŞMESİ VE ONAY

A- KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİNE DAİR BİLGİ VE ONAY

Kişisel verilerinizi işlemeksizin size hizmet vermemiz mümkün değildir. Aracılık ve reklamcılık alanında faaliyet göstermekte olan ve Antalya Ticaret Sicilinde kayıtlı; Manavgat /Antalya adresinde mukim , RA REHBERLİK ARAŞTIRMA LTD. ŞTİ. (rehberlikarastirma.com) olarak; gerçekleştirmekte olduğumuz kurum bulma süreci, çocuk gelişimi, eğitim ve öğretim, reklam tanıtım ve pazarlama hizmetleri kapsamında ve bunlarla sınırlı olmak üzere; doğrudan, www.rehberlikarastirma.com adlı web sitemiz, mobil uygulamamız,otomasyon programımız, çağrı merkezimiz, anlaşmalı ve işbirliği içinde olduğumuz üçüncü kişiler aracılığı ile tarafınıza ait kişisel bilgileri reklam, pazarlama ve tanıtım pazarlama faaliyetlerimizi gerçekleştirebilmek amacıyla işlemekte olduğumuzu tarafınıza bildiririz.

Tarafınıza ait kişisel bilgiler, başta kimlik bilgileri (ad, soyad) olmak üzere, IP, adres ve telefon bilgileri,e-posta adresi, çocuğunuzun doğum tarihi, ad , soyadı , sınıfı, varsa engeline ait bilgiler, ses kaydı gibi sizin belirlenmenizi veya belirlenebilir olmanızı sağlayan her türlü bilgiyi ifade etmektedir.
Kişisel verileriniz; Şirketimiz tarafından ya da bizim adımıza teknik, organizasyonel ve operasyonel hizmetler veren güvendiğimiz kuruluşlar tarafından; yurt içinde ya da yurtdışında, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu başta olmak üzere; Türk Kanunlarından kaynaklanan sebeplerle ve tarafınızca ya da tarafınız için talep edilen faaliyetlerimiz ile ilgili olarak işlenebilecek veya sizinle iletişim kurmak için toplanabilecek, kaydedilebilecek; talep ettiğiniz hizmet ve faaliyetlerin tamamlayıcısı olan iş ortaklarımız ve aracılık hizmeti verdiğimiz kurumlara gönderilebilecek, faaliyetlerimizin yürütülmesi veya iyileştirilebilmesi amacı ile sınırlı olarak, yurtiçinde veya yurtdışında hizmet aldığımız üçüncü kişiler ile paylaşılabilecektir. Bu anlamda verileriniz TC sınırları dahilinde veya dışında; kişisel verilerin saklanması konusunda güvenli olan ülkelerde Bulut Platformları üzerinden işlenebilecektir. Kişisel verileriniz; en az 10 yıl boyunca Şirketimizce saklanacaktır.
rehberlikarastirma.com üye ve/veya başvuru formundan ya da çağrı merkezimizi arayarak paylaşmış olduğunuz telefon numarasından ve/veya e-posta adresinizden size ulaşarak rehberlikarastirma.com ürün, hizmet ve servislerini aktarabilir ve/veya hizmet kalitesini sorgulayan anketler , çeşitli promosyon ve kampanyalar düzenleyebilir.
rehberlikarastirma.com sitesi üzerinden bilgi, randevu ve fiyat teklifi istemek için doldurduğunuz formda kullanacağınız e-mail ve/veya telefon numarası vasıtasıyla kampanya ve özel içerik ve şirketimiz hizmetlerini anlatan telefon iletileri, e-posta ve/veya SMS alacağınızı kabul etmiş olursunuz. İstediğiniz zaman bu gönderim listelerinden kolayca çıkabilirsiniz.
Kişisel verilerinizin yukarıda belirtilen işlemlere tabi tutulması tamamen hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun şekilde, faaliyetlerimizin yürütülmesi kapsamında ve toplandıkları veya işlendikleri amaçla bağlantılı olarak; işlendikleri amaç için gerekli olan makul süre kadar muhafaza edilmek kaydıyla işlenecektir. Rehberlikarastirma.com, kişisel bilgilerinizi kesinlikle özel ve gizli tutmayı, hukuka aykırı olarak işlenmesini önlemek ve veri güvenliğini sağlamak için gereken tüm teknik tedbirleri almayı taahhüt etmektedir. Müşterilerimizin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla şirketimiz sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır.RA Rehberlik Araştırma Ltd.Şti. ’nin tabi olduğu düzenleyici kurumlar ve/veya yasama, yürütme organ ve mercileri müşteri bilgilerinin açıklanmasını istediğinde, RA Rehberlik Araştırma Ltd.Şti. bu bilgileri yalnızca gerekli yetkiler çerçevesinde açıklayacaktır. RA Rehberlik Araştırma Ltd.Şti. , destek hizmetler almak amacıyla farklı kuruluşlarla çalışması durumunda, bu firmaların şirketin gizlilik standartlarına ve şartlarına uymalarını sağlayacaktır.
Her zaman rehberlikarastirma.com’a başvurarak kendinizle ilgili aşağıdaki hakları kullanabileceğinizi bildiririz:

Kişisel verinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,
Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
Yurtiçinde veya yurtdışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme,
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 7. Maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
Yukarıda ve bir üstünde belirtilen 2 madde uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,hakkına sahipsiniz.

Bu amaçlarla şirket web sitemizde https:// https://www.rehberlikarastirma.com/iletisim adresinde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

B- KULLANICI SÖZLEŞMESİ

Rehberlikarastirma.com aracılık hizmeti vermekte olan bir şirket olup site tarafından yönlendirilen kurum ve hizmetlerin sahibi veya sağlayıcısı değildir. Yalnızca kurum sahibi firmalar ile veli adayları arasında platform oluşturmaktadır.
Tanımlar:
İşbu İnternet Site Kullanım Sözleşmesi (kısaca “sözleşme”) metni içerisinde

a. Kullanıcı; rehberlikarastirma.com’un sağladığı aracılık hizmetlerinden faydalanan kişiyi
b. Kurum; rehberlikarastirma.com tarafından aracılık hizmeti verilen firmaları ifade etmektedir.
c. Site; www.rehberlikarastirma.com isimli domain adresinde bulunan siteyi ve site sahibi RA Rehberlik Araştırma Ltd. Şti. ni ifade eder.

Kuruma ait bilgiler:
Kurum ve rehberlikarastirma.com arasında oluşturulmuş otomasyon sisteminde yer alan kuruma ait bilgiler, fotoğraflar, iletişim ve detay bilgileri tamamen kurum sorumluluğundadır. Her kurum verdiği bilgilerin doğruluğunu ve orijinalliğini baştan kabul eder.
Kayıt Şartları
Rehberlikarastirma.com’a kullanıcı olmanız halinde;

a. Başvuru formunu doldururken şahsınız, çocuğunuz veya kurumunuz hakkında doğru, kesin, güncel bilgiler vereceğinizi kabul etmiş olursunuz,
Rehberlikarastirma.com, bilgilerinizin eksik/yanlış olduğunu tespit ederse kaydınızı silebilir. Eğer bir firmayı/kurumu temsilen üye oluyor/başvuru yapıyorsanız bu metin, temsil ettiğiniz firma/kurumu doğrudan bağlamaktadır.

Kullanım Koşulları :

i. Rehberlikarastirma.com ’da siteye başvuru yapan kullanıcılar yönlendirme araçlarından yararlanabilir.
ii. Rehberlikarastirma.com site içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme ve kullanıcılarına sitesi hakkında bilgilendirme ve pazarlama faaliyetleri için e-posta gönderme hakkına sahiptir.
iii. Rehberlikarastirma.com içeriğinde bulunan yazılardan kaynak belirtilmeden alıntı yapılamaz. Rehberlikarastirma.com konuk uzmanları verdikleri bilgilerden sorumludur ve Rehberlikarastirma.com yayıncı olarak verilen bilgiyi aynen yayınlamakla yükümlüdür.
iv. Rehberlikarastirma.com web sitesini kullanırken doğan fonksiyonel bozukluklardan dolayı Rehberlikarastirma.com sorumlu tutulamaz bu kullanıcının kendi riskidir. Rehberlikarastirma.com serverlarından ya da kullanıcılarından size virüs bulaşması, bilgisayarınızda hata oluşması da kullanıcıların kullanım riskidir.
v. Rehberlikarastirma.com sitede oluşacak hataların düzeltilip düzeltilmeme hakkını elinde tutar. Sitede Kullanılan içerik,video ve fotoğraflar Rehberlikarastirma.com’un izni olmadan alınamaz ve kullanılamaz.
vi. Rehberlikarastirma.com fotoğrafları ve içeriği değiştirme hakkını elinde tutar.
vii. Rehberlikarastirma.com servisleri var olduğu şekilde hizmetinize sunulmaktadır ve hiçbir garantisi ya da sorumluluğu yoktur. Hiçbir sayfanın ya da programın ya da appletlerin çalışmamasında site sorumlu tutulamaz ve bu konuda sorumluluk beklenemez.
viii. Rehberlikarastirma.com servislerine kayıt olduğunuzda ve/veya Rehberlikarastirma.com ’da bulunan tanıtım sayfaları üzerinden aracılık hizmeti almak istediğiniz için doldurduğunuz formda kullanacağınız e-posta adresi ve/veya telefon numarası vasıtasıyla kampanya ve özel indirim haberlerini ve Rehberlikarastirma.com hizmetlerini anlatan e-posta ve/veya SMS alacağınızı kabul etmiş olursunuz. İstediğiniz zaman bu gönderim listelerinden çıkabilirsiniz.
ix. Rehberlikarastirma.com Müşteri Hizmetleri, üye ve/veya teklif formunda paylaşmış olduğunuz telefon numarasından size ulaşarak Rehberlikarastirma.com servislerini aktarabilir ve/veya aracı kurumların hizmet kalitesini sorgulayan anketler düzenleyebilir.
x. Kullanıcı, Site’ye, kendi adına girilecek tüm bilgilerin doğru olacağını, yanlış, yanıltıcı ve eksik bilgi girmeyeceğini, yetkisi dışında bulunan veya yerine getirme gücü olmayan işlemlere tevessül etmeyeceğini, bu tür teklifler ve kabullerde bulunmayacağını ve yaptığı işlemde dürüst, iyi niyetli ve tedbirli davranacağını, Rehberlikarastirma.com ve diğer kullanıcıların haklarına riayet edeceğini, sistemi kullanırken, sistemin işleyişini engelleyici veya zorlaştırıcı şekilde davranmayacağını, kabul ve taahhüt eder.

Kullanıcı Yorumları:
Kullanıcı yorumlarının yayınlanıp yayınlanmaması hakkındaki inisiyatif Rehberlikarastirma.com’a aittir.
Bilgilerin Paylaşımı:
Kullanıcı tarafından işbu Sözleşme’ye konu Hizmet’in sağlanabilmesi, bazı bilgilerin Rehberlikarastirma.com’a ibrazını zorunlu kılmaktadır. Kullanıcı bu bilgileri Hizmet’ten faydalanmak için kendi özgür iradesi ve onayı ile girdiğini ve bu bilgilerin işbu Sözleşme ile eki Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Bilgilendirme Ve Onay Metni’nde belirtilen şekilde Hizmet’in sunulması için ve/veya ilgili bilgiler alınırken belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi için gerekli sürelerde kullanılabileceğini, yetkili kişilerin bu bilgilere erişim sağlayabileceğini saklanabileceğini ve mevzuatın izin verdiği sınırlar dahilinde üçüncü kişilere ifşa edilebileceğini kabul eder.
Kurumun Sorumlulukları:
Kurumlar rehberlikarastirma.com vasıtasıyla yönlendirilen öğrenci ve velilerine yüzyüze ve/veya telefonla iletişim kurarken gerekli saygı, özen ve nezaketi göstererek; özel eğitim görecek bireyle ilgili doğru bilgilendirmeyi yapmakla mükelleftir. Kurumlar Rehberlikarastirma.com’da yayınlanan bilgilerinin ve sitenin çeşitli yerlerinde tanıtımını yaptıkları ürünlerin, yayınlandıkları mesajların, web sitesinde bulunan bilgilerinin;

i. Sahte, çalıntı olmaması,
ii. Üçüncü bir tarafın hiçbir tescil, teklif vb. haklarının çiğnenmemesi,
iii. Yasalara aykırı olmaması(tüketiciyi koruma , haksız rekabet yasası vb.)
iv. Pornografi veya çıplaklık içermemesi,
v. Hiçbir virüs veya herhangi bir programa zarar verecek bir programlama özelliği içermemesi ilkelerini kabul etmiş sayılır.

Kullanıcıların Sorumlulukları:

i. Site’nin güvenliğini tehdit edebilecek, Site’ye ait yazılımların çalışmasını veya diğer kullanıcıların Site ve Hizmet’ten faydalanmasını engelleyebilecek herhangi bir girişimde bulunması,
ii. Site’ye bu sonuçları verecek şekilde orantısız yük bindirmesi; Site’de yayımlanmış ve/veya başkaları tarafından girilmiş bilgilere yetkisiz bir şekilde erişmesi, bu bilgileri kopyalaması, silmesi, değiştirmesi ya da bu yönde denemeler yapması;
iii. Site’nin genel güvenliğini tehdit edecek ve/veya Site, Rehberlikarastirma.com ve diğer Kullanıcılar’a zarar verebilecek eylemlerde bulunulması;
iv. Site’nin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, kullanılmaya çalışılması veya her türlü yazılım, donanımın ve sunucuların çalışmasının aksatılması, bozulmasına yol açılması, tersine mühendislik yapılması, saldırılar düzenlenmesi, meşgul edilmesi veya sair surette müdahale edilmesi, site sunucularına erişim sağlanmaya çalışılması
Yukarıda dört ana başlık altında toplanan ve burada yazılmayan sair zararlı iş/işlemleri yapmayacağını taahhüt eder ve bu konularda sitenin ilkelerini kabul etmiş sayılır.

Rehberlikarastirma.com ’un Sorumluluğu:

i. Rehberlikarastirma.com; hizmet başvurusu yapan Kullanıcı’nın “Ücretsiz Talep Oluştur Formları” nı veya çağrı merkezi ile oluşturduğu başvuru kayıtlarını site tarafından oluşturulmuş belirli bir sistemle, bireyin engeline uygun eğitim veren, Kurum’un aktif telefon numaralarına ve/veya otomasyon programı ile kurum yönetim panellerine yönlendirmekle yükümlüdür.
ii. Sitedeki taleplerin doğruluğundan, sitede satıldığı-kiralandığı-verildiği duyurulan malların/hizmetlerin kalitesinden, güvenliğinden, yapılan ticari anlaşmada tarafların yükümlülüklerini yerine getirmesinden sorumlu değildir. Kullanıcılar ile Kurumlar arasındaki alışveriş ve her türlü sözleşmeden Rehberlikarastirma.com sorumlu değildir.
iii. Rehberlikarastirma.com, Kullanıcı’nın ve/veya Kurum’un Site üzerinde gerçekleştirdiği faaliyetler ve/veya işbu Sözleşme ve yasaya aykırı eylemleri neticesinde üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan doğrudan ve/veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Üçüncü kişilerden bu kapsamda gelecek her türlü talep ile Kullanıcı’nın Sözleşme’de belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmemesinden kaynaklanan zararlar Kullanıcı ve/veya Kurum’a rücu edilecektir.

Hizmet Süreçleri:

i. Kullanıcı, Teklif’in oluşturulması için, Rehberlikarastirma.com tarafından talep edilen kişisel bilgileri de dahil olmak üzere hizmet kapsamına ilişkin bilgileri tam, doğru ve güncel bir şekilde Rehberlikarastirma.com’a iletecektir.
ii. Kullanıcı’ya uygun Teklif’in sunulması Kullanıcı tarafından verilen bilgilerin tam, doğru ve güncel olmasına bağlı olup; Kullanıcı verdiği bilgilerin eksik, yanlış ve güncel olmaması halinde uygun Teklif’i alamayabileceğini veya herhangi bir Teklif alamayabileceğini bu nedenle doğacak zararlardan hiçbir şekilde Rehberlikarastirma.com’un sorumlu olmayacağını kabul eder.
Site tarafından alınan Kullanıcı kişisel bilgileri, uygun Kurum ile paylaşılarak Kurum’un Kullanıcı’ya ulaşması sağlanacaktır.
iii. Site’de yer alan bilgiler, işbu Sözleşme ve Site’de yer alan kural ve koşullar; Hizmet’in sunulmasına ilişkin kural ve koşullar olup, hizmet kural ve koşulları ile ilgili olarak sadece bilgilendirici mahiyette değerlendirilecektir.

Feragat:

i. Rehberlikarastirma.com, işbu sözleşme kapsamında ticari elverişlilik, belli bir amaca veya kullanıma uygunluk veya ihlalin söz konusu olmamasına ilişkin olarak açık veya zımni herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır.
ii. Kullanıcı, internetten kaynaklanan sorunlar bakımından rehberlikarastirma.com’un herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını, Site’nin işleyişinin kusurdan ari olmadığını ve zaman zaman teknik aksaklıklar veya erişim engelleriyle karşılaşabileceğini bildiğini kabul ve beyan eder.
iii. Kullanıcı, site ‘ye virüs, solucan (worm) veya başka türlü saldırıların ve izinsiz erişimlerin olmayacağını veya site ‘den veya site ‘ye bilgi aktarılmayacağını garanti etmediğini bildiğini kabul etmektedir.
iv. Rehberlikarastirma.com, kullanıcının site ‘ye bağlantısı sırasında veya site ‘deki içerikler dolayısıyla ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı maddi veya manevi zararlarından ve maruz kalacağı yaptırımlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Mücbir Sebepler :
Mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, Site işbu Sözleşme ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle sorumlu tutulamaz. Mücbir sebep; doğal afet, isyan, savaş, grev, lokavt, telekomünikasyon altyapısından kaynaklanan arızalar, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ilgili tarafın makul kontrolü haricinde gerçekleşen olaylar olarak yorumlanacaktır. Mücbir sebep süresince Taraflar’ın edimleri askıya alınır. Mücbir sebebin 1 (bir) aydan uzun sürmesi halinde işbu Sözleşme hakları ifa edilemeyen Tarafça feshedilebilecektir.
13. Yürürlük:
İşbu Sözleşme ve Sözleşme’nin ayrılmaz bir parçası olan Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Bilgilendirme Ve Onay Metni ile Site içinde bildirilen tüm koşullar Kullanıcı tarafından Sözleşme’nin okunduğunun beyan ve kabul edilmesi ile yürürlüğe girer.
Sözleşme’nin Askıya Alınması ve Feshi:

i. Kullanıcı’nın işbu Sözleşme’de yer alan koşullara ve Site’de beyan edilen kural ve şartlara uymaması, Kullanıcı’nın faaliyetlerinin ya da varsa Site’ye dahil ettiği herhangi bir içeriğin hukuki, teknik ve özellikle bilgi güvenliği anlamında risk oluşturması ya da üçüncü kişilerin şahsi ve ticari haklarına halel getirici mahiyette olması halinde rehberlikarastirma.com, Kullanıcı’nın Site’yi kullanımını geçici veya sürekli olarak durdurabilir. rehberlikarastirma.com tarafından yapılan bildirime karşılık söz konusu aykırılığın giderilmemesi halinde ise işbu Sözleşme rehberlikarastirma.com tarafından feshedilebilecek ve verilmiş olan teklif geri alınabilecektir.
ii. rehberlikarastirma.com, Kullanıcı tarafından önceki bir tarihte satın alınmış olan Hizmet’e ilişkin yükümlülüklerini tamamlamak koşulu ile dilediği zamanda Site üzerinden sunduğu Hizmet’i ve işbu Sözleşme’yi süreli veya süresiz olarak askıya alabilecek, sona erdirebilecektir.

Uyuşmazlıkların Çözümü:
Bu Sözleşme ile ilgili olarak çıkabilecek bütün uyuşmazlıklarda öncelikle işbu metinde yer alan hükümler, hüküm bulunmayan konularda ise Türkiye Cumhuriyeti Kanunları uygulanacaktır. Sözleşme’nin uygulanmasından kaynaklanan ihtilafların çözümünde Antalya Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.


Muhtelif Hükümler

i. İşbu Sözleşme’nin herhangi bir hükmünün yetkili bir mahkeme veya kurul tarafından geçersiz veya uygulanamaz ilan edilmesi halinde, söz konusu hüküm, Sözleşme’nin amacına yakın geçerli bir hükümle değiştirilecektir.
ii. Rehberlikarastirma.com, Site üzerinden kendi kontrolünde olmayan başka web sitelerine bağlantı verebilir. Bu web sitelerinde sunulan hizmetler, ürünler ve bunların içeriği hakkında rehberlikarastirma.com’un herhangi bir taahhüdü ve sorumluluğu bulunmayacaktır.
iii. Rehberlikarastirma.com herhangi bir sebep göstermeksizin ve Site’de yayınlamak suretiyle işbu Sözleşme ve eki niteliğindeki Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Bilgilendirme Ve Onay Metni ve Site üzerinden yayınladığı sair koşulları dilediği zamanda tek taraflı olarak değiştirme, bunlara ilavede bulunma veya yenileme ve Site’yi yeniden organize etme, Site’nin ve Hizmet’in konu, kapsam ve içeriğini değiştirme, yayını durdurma hakkı saklıdır. Rehberlikarastirma.com tarafından Sözleşme, Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Bilgilendirme Ve Onay Metni ve sair koşullar üzerinde yapılan değişiklikler Site’de yayınlandığı tarihte yürürlüğe girecek olup, Site’nin kullanılması ile Kullanıcı güncel koşulları kabul etmiş sayılır. Söz konusu dokümanların düzenli bir şekilde takip edilmesinden Kullanıcı bizzat sorumlu olacaktır.

Şartların kabulü:
Yukarıda belirtilen bilgilendirmeyi okuyarak, bu dokümanın onaylanmasıyla Kullanıcı Sözleşmesine, kişisel verilerinizin Şirketimiz tarafından işlenmesine, yukarıda belirtilen kurumlarla paylaşılmasına ve bu kurumlar tarafından işlenmesine onay vermiş sayılmaktasınız.

 

Çerez Politikası.

 

Çerezler nedir?

 

Günümüzde neredeyse her web sitesi çerez (cookie) kullanmaktadır. Size daha iyi, hızlı ve güvenli bir deneyim sağlamak için, çoğu web sitesi gibi RA Rehberlik Araştırma Ltd. Şti de çerez kullanmaktadır.

 

Çerezler, herhangi bir internet sitesi tarafından bilgisayara bırakılan bir tür tanımlama dosyalarıdır. İnternet sitesi tekrar ziyaret edildiğinde bilgisayarların kolayca tanınmasını sağlar.

 

Çerezler, internet sitesinin ziyaretinizle ilgili bilgileri (örneğin, tercih ettiğiniz dil ve diğer ayarlar) hatırlamasına yardımcı olur. Bir sonraki ziyaretinizde kolaylık sağlayabilir ve siteyi daha kullanışlı hale getirebilir.

 

Rehberlikarastirma.com ’un çerez kullanımı

 

Rehberlikarastirma.com sitesini ziyaret ederek RA Rehberlik Araştırma Ltd. Şti ‘nin web sitesinin kullanımı için gerekli olan çerezlerin cihazınıza yerleştirmesini kabul edersiniz.

 

Rehberlikarastirma.com, çerezler sayesinde topladığı bilgileri Rehberlikarastirma.com Gizlilik Politikası doğrultusunda kullanır.

 

Rehberlikarastirma.com’un cihazınıza çerezler yerleştirmesini istemiyorsanız tarayıcınızın ayarları veya seçenekleri vasıtasıyla çerezlerin kullanımını reddedebilirsiniz. Bu durumda Rehberlikarastirma.com’un bazı alanlarını düzgün biçimde kullanamayabilirsiniz.

 

Rehberlikarastirma.com, gerekli gördüğü durumlarda, bu Çerez (Cookie) Politikasını değiştirebilir. Çerez Politikasının değiştirildiği hallerde sayfanın üst kısmındaki güncelleme tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Çerez (Cookie) Politikası’nı belirli zamanlarda inceleyerek, çerez kullanımı ile ilgili bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.

 

Rehberlikarastirma.com 4 tür çereze kadar kullanır:

 

Çerez türü

 

Açıklama

 

Kesinlikle gerekli çerezler

 

Ziyaretçilere Rehberlikarastirma.com üzerinde gezinme olanağı sağlayan isimsiz çerezler, özelliklerini kullanarak güvenli alanlara erişirler. Bu çerezler tarafından toplanan bilgiler pazarlama amaçlı kullanılamaz. Bu tür çerezlerin kullanımına izin verilmezse Rehberlikarastirma.com’un çeşitli bölümleri kullanılamaz.

 

Performans çerezleri

 

Rehberlikarastirma.com’un web sitesini geliştirmesine yardımcı olan isimsiz çerezlerdir. Bu tür çerezler, ziyaretçilerin Rehberlikarastirma.com’un nasıl kullandıkları hakkında bilgiler toplayarak, en çok ziyaret edilen sayfalar veya alınan hataların tespitinde kullanılır. Bu türe bir örnek WebAnalytics çerezlerdir. Bu çerezler tarafından toplanan bilgiler pazarlama amaçlı kullanılabilir ve üçüncü şahıslara verilebilir.

 

Fonksiyonellik çerezleri

 

Rehberlikarastirma.com’un ziyaretçi özellik ve tercihlerini hatırlamasına olanak sağlayan isimsiz çerezlerdir. Bu bilgilere dayanarak Rehberlikarastirma.com’un her ziyaretçiye toplanan bilgiler doğrultusunda içerik gösterebilir. Bu tür çerezlerin kullanımına izin verilmemesi durumunda;

 

www.rehberlikarastirma.com’un bazı bölümleri kullanılamayabilir,

www.rehberlikarastirma.com’un sağlayabileceği desteğin seviyesini düşürebilir,

www.rehberlikarastirma.com’un tercihlerinizi hatırlamaması, size özel bir özelliğin kullanılmaması ya da gösterilmemesine neden olabilir. Tercihlerinizi hatırlamasını engeller.

 

Hedef çerezleri veya reklam çerezleri

 

Bu tür çerezler, www.rehberlikarastirma.com’un bilgisi doğrultusunda genellikle www.rehberlikarastirma.com’un reklam ağları (Google, Facebook vb.) tarafından yerleştirilir. Söz konusu çerezlerin kullanım amaçları aşağıdaki gibidir;

 

İlgili ve kişiselleştirilmiş reklamları göstermek

Gösterilen reklam sayısını sınırlamak

Reklam kampanyasının etkinliğini ölçmek

Ziyaret tercihlerinizi hatırlamak

 

Gizlilik Politikamız.

RA REHBERLİK ARAŞTIRMA EĞİTİM SAĞLIK DANIŞMANLIK LTD.ŞTİ, müşteri ve site kullanıcılarına ait bilgilerin gizliliğini ve güvenliğini sağlama hususuna özel bir önem ve dikkat göstermektedir. Bu husus şirketimizin bu konudaki hassasiyetinin gereği olmasının yanı sıra, ilgili yasal mevzuat uyarınca da yasal yükümlülüğümüzdür.

 

Web sitemizin ziyaret edilmesi sırasında otomatik olan veya olmayan yöntemlerle kaydettiğimiz ve elektronik olarak bizimle paylaştığınız kişisel verileriniz, öncelikle taleplerinizin yerine getirilmesini temin edebilmek, daha sonra ise rehberlikarastirma.com olarak size daha iyi hizmet sunmak amacıyla kullanılacaktır. Ayrıca rehberlikarastirma.com, Gizlilik Politikası hükümleri doğrultusunda, kişisel verilerinizin korunması ve güvenliği ile ilgili gösterilmesi gereken dikkat ve özeni göstermektedir

 

Müşterilerimize ait kişisel veriler dahil olmak üzere tüm bilgiler müşteri ve site kullanıcılarının onayı olmaksızın, ilgili yasal mevzuat hükümlerinin öngördüğü biçimde bu bilgilere erişme yetkisi olan yasal kurumlar ve yetkililer hariç olmak üzere üçüncü taraflarla paylaşılmamaktadır.

 

Şirketimiz, destek hizmeti aldığı kuruluşların, RA REHBERLİK ARAŞTIRMA EĞİTİM SAĞLIK DANIŞMANLIK LTD.ŞTİ, gizlilik standartlarına ve şartlarına uymalarını sağlamaktadır.

 

Bu doğrultuda, Şirket, site kullanıcısı ve müşterilerimize ilişkin tüm bilgilerin yetkisiz erişimlerden, hatalı kullanım ve değişikliklerden, bozulma ve yok edilmekten korunması; bilginin gizliliğinin, bütünlüğünün ve kullanılabilirliğinin sağlanması temel yaklaşımımızdır.